KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16416069

nr 1641 6069

Curt Burström

(1920-1964), Sverige

Etsning, "Ateljéutsikt". Signerad, numrerad 61/310. Bildmått: 29x17 cm, yttermått inklusive ram: 47x32 cm

Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 9 september 2024
kl 18:07:13

7/9 21:11:02 1      Vinnande bud
7/9 21:11:18 1      justering av budtak

Curt Burström

Läs mer om Curt Burström